ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ ΗΝΙΟΧΟΣ- ΑΔΕΣΠΟΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Στο τελευταίο ματς για το 2016 , ο Αδέσποτος αντιμετώπισε σε εκτός εδρας παιχνίδι τον Ηνίοχο στο Γουδί.

Ο Αδέσποτος , παρά τις χαμηλές θερμοκρασίες και τις απουσίες παικτών λόγω αρρωστεια , πήγε αποφασισμενος να πάρει τη νίκη.

Ο Ηνίοχος παρατάχθηκε με ένα ιδιαίτερα νεανικό, αλλά δουλεμένο συνολο, με σκοπό να συνεχίσει την ανοδική πορεία του.

Τα ‘σκυλιά’ ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο Α’ ημίχρονο και με πολυ ωραία κυκλοφορία , πίεσαν για να πετύχουν νωρίς γκολ.

Η διάθεση που έδειξαν , απέδωσε καρπούς στο 9′ . Ο Καλοκαιρινός Καφές πάσαρε ωραία στη Δεύτερη Διάσταση , ο οποίος από θέση πίβοτ σκόραρε με μυτάκι.

Οι αδέσποτοι νόμισαν πάλι ότι το ματς τελείωσε . Ετσι στο 13′ σε μια αντεπίθεση των γηπεδούχων ,  η άμυνα δεν έκανε σωστά τη δουλειά της  και δέχθηκε ενα γκολ που θα μπορούσε να γλυτώσει.

Το ημίχρονο έληξε με το σκορ 1-1.

Τα σκυλιά συζήταγαν για τις διακοπές τους, κρύωσαν και λόγω ανάπαυλας και μπήκαν αγνώριστοι στο δευτερο ημίχρονο.

Ετσι δέχθηκαν δυο γκολ στο 21′ και στο 25′ σε υποδειγματικές αντεπιθέσεις του Ηνίοχου. Ο Αδέσποτος προσπάθησε να διορθώσει τη κακή εικόνα , αλλά ηταν ήδη πολύ αργα. Παρά τις αρκετές φάσεις που δημιούργησε η μπάλα στο πλεκτό δεν μπήκε ξανά.

3-1 τελικό σε ένα μετριο ποιοτικά παιχνίδι. Με ήττα έκλεισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα