Απόγευμα  Σαββάτου 7.30 οι αδέσποτοι (πάικτες και οπαδοί) άρχισαν να συγκεντρώνονται στο κλουβί της Καισαριανής.

Η ομάδα με καλή ψυχολογία (αλλά κάποιες απουσίες) , ήταν έτοιμη να αντιμετωπίσει  τους πρωτοπόρους της Β’ .
Αυτή τη φορά προπονητές θα ήταν ο Αιώνιος Εφηβος και το Μελωδικό Καπέλο.
Μετά από τις απαραίτητες οδηγίες που ανέλυαν τον τρόπο ανάπτυξης, η ομάδα ήταν έτοιμη για το πιο δύσκολο παιχνίδι της χρονιάς.
Ο Αδέσποτος ξεκίνησε πολύ σωστα στην αρχή προσηλωμένος στην άμυνα του. Τα ατομικά μαρκαρίσματα πήγαν πολύ καλά , όπως και οι βοήθειες στις οργανωμένες επιθέσεις του αντιπάλου.
Με την άμυνα να παίρνει άριστα 9 στα 10 (κάποια λαθάκια πάντα γίνονται) , και τον Ραντούλιτσα να κάνει πολύ καλή εμφάνιση,  το ζήτημα ήταν να βρεθεί κάποιος να βάλει τη μπαλα στο πλεκτο.
Στο 12′ ο ΚαπαΜαρού με ξαφνικό μακρινό σουτ (μυτάκι?? ) αιφνιδίασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έγραψε το 1-0 για τα Σκυλιά.
Η Αναγέννηση Θρακομακεδόνων πέρασε στην αντεπίθεση και προσπάθησε να  ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο. Φευ! δυστυχώς για αυτούς το ημίχρονο έληξε 1-0 με τον Αδέσποτο να πραγματοποιεί μεστή εμφάνιση .
Στο δεύτερο ημίχρονο τα Σκυλιά μπήκαν λίγο υπνωτισμένα στο ματς.
Αποτέλεσμα , η Αναγέννηση στο 22′ κάτάφερε να ισοφαρίσει μετά από ατομική προσπάθεια .
Το παιχνίδι πήγε στη  δύναμη και όλοι ετοιμάστηκαν  για ένα συγκλονιστικό φινάλε.
Πανω κάτω η μπαλά, πολλές αντεπιθέσεις με παραπάνω παίκτη και για τις δυο ομάδες . Πράγμα που σήμαίνε ένα πράγμα: όποιος βάλει το γκολ θα πάρει και το ματς .
Σε μια αντεπίθεση λοιπόν 3 αδέσποτοι εναντίον 2 θρακομακεδόνων  δεν τελειώνουν τη φάση όπως έπρεπε (σκοράροντας δλδ) και στην επόμενη φάση  οι φιλοξενούμενοι 3 λεπτά πριν τη λήξη σκοράρουν για το 1-2 .
Παρά τις προσπάθειες των ΣΚΥΛΙΏΝ η ισοφάριση δεν ήρθε και η δεύτερη ήττα για την ομαδα μας είναι πλεόν γεγονός.
Υ.Γ. Ντεμπούτο για την ομάδα μας έκανε ο Μ-πρίο , (μια μεταγραφή που κόστισε 2 μισόλιτρες μπύρες ) και θα βοήθησει στη βελτίωση της επίθεσης.
Υ.Γ.(1) Η ομάδάρα μας επέστρεψε ξανά στις κάρτες με το Ατσάλινο Τείχος να δέχεται κίτρινη στο δεύτερο ημίχρονο.
Υ.Γ.(2) Τα σκυλιά στη συνέχεια έπνιξαν το πόνο τους στη παρτάρα του Αστέρα Εξαρχείων μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες.
ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΤΣ τη Τετάρτη 13/11 με αντίπαλο το Καλαμάκι για το Κύπελλο.
Ώρα έναρξης 18:00